Aktualności

VI Powiatowy konkurs „Znam przepisy ruchu drogowego” za nami!

Grupa ludzi
Data publikacji: 18 marca 2019
W czwartkowe przedpołudnie 14 marca 2019 r. odbył się finał VI Powiatowego konkursu „Znam przepisy ruchu drogowego” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach we współpracy z Komendą Powiatową Policji, Strażą Miejską oraz Państwową Strażą Pożarną w Puławach, pod patronatem Starosty Puławskiego. Doroczna inicjatywa skierowana jest do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, a także gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Puławskiego i ma na celu propagowanie bezpiecznego zachowania młodych ludzi na drodze, a także przygotowywanie ich do roli przyszłych kierowców – świadomych obowiązującego prawa o ruchu drogowym, jak również zasad kultury jazdy.

Konkurs „Znam przepisy ruchu drogowego” tradycyjnie został podzielony na trzy etapy. W tegorocznej edycji wydarzenia uczestniczyło 275 uczniów z 11 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 6 placówek kształcących na poziomie ponadgimnazjalnym. Pierwszym zadaniem dla stających w konkursowe szranki był test, za sprawą którego wyłoniono osoby mogące przystąpić do dalszej części rywalizacji. Do półfinału zakwalifikowało się 49 uczniów, 33 w młodszej grupie wiekowej ( szkoła podstawowa i gimnazjum) oraz 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w dniu 14 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach ponownie zmierzyli się z zadaniami testowymi. Z tego grona wyłoniono  najlepszych:

- Do finału konkursu zakwalifikowało się dwanaście osób, sześciu reprezentantów placówek ponadgimanzjalnych oraz sześciu uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. Przystąpili oni do rozwiązywania zadań w formie offline, a rywalizacja była zacięta – o czym świadczą dwie dogrywki. Młodzież wykazała się dużą wiedzą, co nas bardzo cieszy – mówi organizator konkursu z ramienia ZS nr 2 w Puławach, Radosław Rybak.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Giziński, uczeń ZST w Puławach. Tuż za nim na podium stanął Kamil Szczepaniak z ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, trzecie miejsce uzyskał Filip Wawerski reprezentujący ZS nr 1 w Puławach, a zdobywczynią czwartej lokaty była Andżelika Kowalczyk, na co dzień uczęszczająca do naszej szkoły. Z grona uczniów szkół podstawowych i gimnazjów najlepszy okazał się Damian Pruchniak reprezentujący Zespół Szkół w Końskowoli, drugie miejsce zdobyła Aleksandra Szymańska z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie, na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Pacocha – uczeń końskowolskiego Gimnazjum, a czwarte miejsce przypadło w udziale Franciszkowi Niezgodzie z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody:

- Jak co roku, podczas organizacji Powiatowego Konkursu „Znam Przepisy Ruchu Drogowego” mogliśmy liczyć na wsparcie sponsorów. Serdecznie dziękuję Ośrodkowi  Szkolenia Kierowców „Cezary Lipski” za ufundowanie głównej nagrody – vouchera na kurs prawa jazdy kategorii A lub B. Ponadto słowa wdzięczności kieruję do właścicieli firm: Hurtownia Części Motoryzacyjnych RK Niedziałek, NetCom Dariusz Matysiak, Auto Pikul, ABL Auto Boss Leader s.c A i K Drążkiewicz, a także władz Starostwa Powiatowego w Puławach, dzięki którym młodzież otrzymała inne atrakcyjne gratyfikacje za swoją wiedzę, jak chociażby smartfon czy sprzęt komputerowy. Dziękuję Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Komendzie Powiatowej Policji w Puławach za owocną współpracę, wyrazy uznania kieruję do młodzieży biorącej udział w zmaganiach konkursowych oraz czuwających nad nimi nauczycieli– podsumowuje dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach Krzysztof Szabelski.

Konkurs „Znam przepisy ruchu drogowego” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a wszyscy przybyli tego dnia do ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach mogli skorzystać z atrakcji zapewnionych przez organizatorów – prezentacji wozu bojowego PSP Puławy oraz symulatora do nauki jazdy, skonstruowanego przez uczniów Budowlanki. Serdecznie zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia, a także odwiedzenia naszej szkoły 21 marca 2019 r. w ramach Dnia Otwartego!

Tekst i fot. Agnieszka Gawinek
ZS nr 2 w Puławach

Powrót
`