Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”

Występ dzieci z Borowej Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Data publikacji: 29 marca 2019
2 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Borowej odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem honorowym Starosty Puławskiego Danuty Smagi, Wójta Gminy Puławy Krzysztofa Brzezińskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Puławy i ma na celu: popularyzację wiedzy o historii Polski, upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat żołnierzy Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po zakończeniu II wojny światowej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, wdrażanie uczniów do samokształcenia, rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących o suwerenną Polskę po zakończeniu II wojny światowej.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” ma formę testu wiedzy i dotyczy historii i postaci wybranych Żołnierzy Wyklętych. Konkurs będzie przeprowadzony jednoetapowo i będzie polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru.

Fot. http://www.spborowa.szkolnastrona.pl/a,583,pamieci-zolnierzy-wykletych

Powrót
`