Aktualności

Rusza przebudowa drogi powiatowej nr 2534L Kurów – Karmanowice

Rusza przebudowa drogi powiatowej nr 2534L Kurów – Karmanowice
Data publikacji: 22 maja 2019
Kolejna inwestycja Powiatu Puławskiego – przebudowa drogi powiatowej nr 2534L Kurów – Karmanowice, jest już na rozbiegu. We wtorek, 21 maja br. doszło do przekazania placu budowy, a już wkrótce na drodze pojawi się ciężki sprzęt.

Spotkanie przedstawicieli inwestora, wykonawcy oraz zainteresowanych gmin, było ostatnim krokiem przed rozpoczęciem prac budowlanych. Obok Jana Ziomki – członka zarządu powiatu, na placu budowy pojawili się także Marcin Łaguna – wójt Wąwolnicy i Arkadiusz Małecki – wójt Kurowa. Samorządy obydwu gmin współfinansują wraz z powiatem realizację inwestycji.

Wykonawcą robót, w wyniku przeprowadzonego przetargu, zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. ze Zwolenia. Całkowity koszt modernizacji liczącego 5452 m odcinka drogi to kwota 3 544 032 zł. Na jej realizację Powiat Puławski pozyskał znaczną dotację z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zgodnie z zawartą umową, prace powinny potrwać do końca września br. Osoby korzystające z drogi w czasie remontu prosimy o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności.

Rusza przebudowa drogi powiatowej nr 2534L Kurów – Karmanowice

Powrót
`