Aktualności

Album jubileuszowy „Minęło 20 lat… Samorząd Powiatu Puławskiego”

Album jubileuszowy „Minęło 20 lat… Samorząd Powiatu Puławskiego”
Data publikacji: 27 maja 2019
Jubileusz 20-lecia Samorządu Powiatu Puławskiego upamiętni od strony wydawniczej ciekawy album „Minęło 20 lat… Samorząd Powiatu Puławskiego”, będący podsumowaniem historii puławskiego samorządu. Książka zawiera historię ziem, głównych miejscowości, kolejnych władz powiatowych. Tekst oraz liczne ilustracje przybliżają regionalne zabytki, walory przyrodnicze i turystyczne, lokalne atrakcje kulturalne i sportowe, jak również dokonania puławskiego Starostwa.

Dwadzieścia lat z perspektywy historii Ziemi Puławskiej nie wydaje się długim okresem. Gdy jednak na etapie prac nad tym wydawnictwem przeglądaliśmy zdjęcia i spisy byłych Zarządów, czy Radnych Powiatu mogliśmy sobie uświadomić, że w naszym ludzkim wymiarze, jest to już przestrzeń do refleksji, wzruszeń i zadumy. Ta książka jest wyrazem uznania oraz szacunku dla pracy wszystkich powiatowych samorządowców, którzy na przestrzeni minionych dwóch dekad podejmowali się zadań i wyzwań stawianych przed nimi – podkreśla Danuta Smaga, Starosta Puławski.

Album, co warte zauważenia, został przygotowany lokalnymi siłami. Zdjęcia wykonali miejscowi fotograficy i filmowcy, archiwalia dostarczyli puławscy kolekcjonerzy oraz dziennikarze, a nad całością czuwał puławski wydawca – Dariusz Malinowski.

Powyższe fakty korespondują ze słowami, jakie czytamy we wstępie do albumu: „Nasz Powiat (…) to nie tylko określony obszar, ale przede wszystkim ludzie – aktywni i wykraczający ponad przeciętność, którzy dla lokalnej wspólnoty pracują codziennie, nie zapominając o własnych korzeniach, tradycji i kulturze”.

Książka „Minęło 20 lat…” wyszła w nakładzie 1000 sztuk i będzie dystrybuowana bezpłatnie podczas uroczystości jubileuszowych w dniu 31 maja 2019 r.

Z elektroniczną wersją albumu można zapoznać się tutaj:

Minęło 20 lat... Samorząd Powiatu Puławskiego, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [9.25 MB]

Minęło 20 lat... Samorząd Powiatu Puławskiego

Powrót
`