Aktualności

Akcja "Drzewko za butelkę" na finiszu

Logo akcji Drzewko za butelkę
Data publikacji: 27 maja 2019
Dobiega końca tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji „Drzewko za butelkę” w Powiecie Puławskim. Wzięło w niej udział ponad 3000 uczestników z 35 placówek oświatowych, którzy zgromadzili łącznie 1 401 216 plastikowych butelek. To o prawie 400 tys. więcej niż roku ubiegłym.

Do 8 maja br. trwał odbiór butelek od szkół podstawowych i przedszkoli biorących udział w akcji. Na zaproszenie do tegorocznej edycji odpowiedziały placówki z Leokadiowa, Żyrzyna, Góry Puławskiej, Gołębia, Chrząchowa, Bochotnicy, Osi, Klementowic, Bronowic, Nałęczowa, Karmanowic, Opatkowic, Drzewc, Rzeczycy, Borowej, Wąwolnicy, Skrudek, Bałtowa, Baranowa, Borysowa oraz Nowej Rokitni. W sumie: 2396 uczniów szkół podstawowych i 633 przedszkolaków. Za zebrane butelki placówki otrzymają sadzonki drzew i krzewów – łącznie 571 sztuk.

Finał tegorocznej akcji „Drzewko za butelkę” odbędzie się 14 czerwca br. w siedzibie Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. Poznamy wówczas listę najlepszych zbieraczy, którzy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Partnerami akcji są Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., Zakład Usług Komunalnych w Puławach oraz Starostwo Powiatowe w Puławach.

Powrót
`