Aktualności

Tadeusz Płużański w Puławach. "OPRAWCY ŻOŁNIERZY NIEZŁOMYCH - NOWE FAKTY"

Tadeusz Płużański - plakat
Data publikacji: 13 czerwca 2019
W piątek, 21 czerwca br. o godz. 17:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się spotkanie z dziennikarzem, historykiem, publicystą i prezesem fundacji "Łączka" Tadeuszem Płużańskim. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Starosty Puławskiego Danuty Smagi.

Tadeusz Płużański do Puław przyjedzie na zaproszenie dziennikarza Marcina Mizery, który jest organizatorem i moderatorem spotkania. Płużański to autor takich głosnych książek jak np. "Obława na wykletych", "Bestie. Mordercy Polaków", czy "Oprawcy. Zbrodnie bez kary". Od lipca 2017 r. piastuje stanowisko szefa publicystyki w TVP Info. Pisarz jest synem bliskiego współpracownika Rotmistrza Witolda Pileckiego.

- Rotmistrz Witold Pilecki był dowódcą mojego ojca Tadeusza Płużańskiego. Razem konspirowali, w tym samym więzieniu znosili tortury komunistycznych opracwców - mówi Tadeusz Płużański.

Spotkanie ma charakter edukacyjny. To niepowtarzalna lekcja prawdziwej, do niedawna niedostępnej historii o bohaterach powojennego antykomunistycznego zbrojnego powstania oraz losach ich oprawców. Wstęp jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Tadeusz Płużański - plakat

Powrót
`