Aktualności

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach prezentuje Dobre Praktyki

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach prezentuje Dobre Praktyki
Data publikacji: 21 czerwca 2019
14 czerwca 2019 r. w Lublinie odbyła się trzecia edycja zjazdu dla bibliotekarzy z Lubelszczyzny – BiblioLab. Organizatorami spotkania były LABIB społeczność bibliotekarzy oraz FRSI Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Niezwykle miło nam poinformować, że jednym z punktów programu było wystąpienie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. W ramach prezentacji Dobrych Praktyk dyrektor Danuta Szlendak i Katarzyna Adamowska-Kane zaprezentowały bibliotekę jako wydawcę książek regionalnych.

To bardzo duże wyróżnienie, że publikacje PBP zostały dostrzeżone. Od 2008 ukazało się aż 10 wydawnictw. Można je podzielić na trzy bloki tematyczne:

  • Kuchnia regionalna i turystyka („Wokół kuchni i stołu – tradycje ziemi puławskiej”, „Smaki ziemi puławskiej – turystyczne, przyrodnicze i kulinarne”, „Zachować w pamięci – kulturowe, krajobrazowe i kulinarne dziedzictwo ziemi puławskiej”);
  • Historia regionu („Powiat Puławski dawniej i dziś”, „Dopóki płynie – Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły”, „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018”);
  • Tradycja regionu („Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją”, „O zabawach, zabawkach i nie tylko – spotkanie z tradycją”, „Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją”, „Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją” – wznowienie).

Zachęcamy do lektury wydawnictw Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach, wszystkie książki mają wersje online dostępne na stronie http://bib.pulawy.powiat.pl/nasze-publikacje.

dobre praktyki

dobre praktyki

dobre praktyki

Powrót
`