Aktualności

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Górze Puławskiej czeka rozbudowa

Anna Szarpak, ks. Michał Warchoł i starosta Danuta Smaga
Data publikacji: 25 lipca 2019
Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze Puławskiej. Istniejący budynek gospodarczy zostanie zaadaptowany na potrzeby dwóch pracowni. Placówka zyska tym samym nową przestrzeń, dzięki której będzie mogła lepiej zatroszczyć się o swoich podopiecznych, a także zwiększyć ich liczbę. Wszystko to dzięki rządowej dotacji, pozyskanej na ten cel przez Powiat Puławski.

Zarząd Powiatu podpisał już ze swojej strony stosowną umowę z Wojewodą Lubelskim, która opiewa na kwotę 283 500,00 zł. Środki te pozwolą na dokończenie rozpoczętych przed kilkoma laty prac budowlanych. Budynek – który obecnie znajduje się w stanie surowym, zamkniętym – czeka szereg robót budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych. Po zakończeniu inwestycji znajdą w nim miejsce pracownia ogrodnicza i stolarska z zapleczem sanitarnym oraz przestrzeń magazynowa przeznaczona do przechowywania sprzętu i materiałów do terapii zajęciowej. Powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się z obecnych 362 do 502 m2.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Górze Puławskiej jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla dorosłych osób, zmagających się z zaburzeniami i chorobami psychicznymi.  Terapia zajęciowa odbywa się w siedmiu pracowniach: gospodarstwa domowego, stolarskiej, uzdolnień twórczych, artystycznej, komputerowej, ogrodniczej oraz kompetencji społecznych. Prowadzona jest również rehabilitacja ruchowa i społeczna.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Górze Puławskiej czeka rozbudowa

Powrót
`