Aktualności

"Razem czynimy dobro". Koncert pod patronatem honorowym Starosty Puławskiego Danuty Smagi

Przekazanie darów ze zbiórki
Data publikacji: 27 sierpnia 2019
Rodzina Matraszek z Wronowa straciła dach nad głową wskutek pożaru. To, czego nie stawił ogień, zostało zalane wodą podczas akcji gaśniczej i nie nadaje się do użytku. Na szczęście pogorzelcy nie zostali sami. Znaleźli się bowiem ludzie o dobrym sercu, którzy szybko zorganizowali akcję pomocy. Pożar wybuchł w piątek 21 czerwca przed południem. Drewniany dom, w którym znajdowała się 5-osobowa rodzina, stanął w płomieniach. Pan Artur z żoną i trójką dzieci zdołał uciec i nikomu nic się nie stało. Jednak dom, w którym mieszkali tylko trzy lata, uległ całkowitemu zniszczeniu.

W niedzielę 11 sierpnia w Hotelu Izabella w Puławach odbył się koncert charytatywny "Razem czynimy dobro" połączony z aukcją. Cały dochód przekazany został na odbudowę domu rodziny Matraszek. Gwiazdą wieczoru był legendarny wokalista Krzysztof Cugowski. Gościnnie wystąpił również Wojtek Bochra, kontratenor z Kazimierza Dolnego. Wydarzenie zorganizował dziennikarz Marcin Mizera.

Krzysztof Cugowski, który w tym roku obchodzi swój Złoty Jubileusz 50 lat na scenie: "50 lat na 100 procent" po raz kolejny pokazał, że ma szlachetne serce i lubi pomagać. Razem z Tomkiem Kałwakiem, znakomitym muzykiem z "Zespołu Mistrzów" zagrali fenomenalny koncert na najwyższym poziomie.

Wśród licytowanych przedmiotów pojawiły się m.in. obrazy słynnych kazimierskich artystów Mieczysławy Izdebskiej - Łazorek, Agnieszki Mitury oraz Jacka Kośmińskiego. Specjalnie na aukcję powstał również obraz pt. "Kobieta" namalowany przez Małgorzatę Tarłowską. Uczestnicy mieli także okazję wylicytować książkę z autografem Roberta Lewandowskiego, plakat z autografami zawodników KSW oraz wiele voucherów do restauracji i salonów urody.

Zebrana kwota przekazana została p. Arturowi Matraszkowi. Te pieniądze pozwolą zakupić część materiałów budowlanych i mebli, które przydarzą się w odbudowanym domu. To jednak dopiero początek naszej akcji, chcemy jak najszybciej odbudować dom pokrzywdzonej przez los rodzinie. Czekamy tylko na załatwienie formalności i ruszamy z pracą. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Razem czynimy dobro!

Koncert był gigantycznym przedsięwzięciem, w którego realizację zaangażowanych było mnóstwo ludzi o dobrym sercu.

Za pomoc przy organizacji wydarzenia i przygotowaniu aukcji dziękujemy m.in. Kasi Lipnickiej z Wronowa, patronom honorowym Posłom na Sejm RP prof. Krzysztofowi Szulowskiemu oraz Adamowi Kałasce, Staroście Puławskiemu Danucie Smadze, radnemu Sejmiku Województwa Lubelskiego Markowi Wojciechowskiemu, przewodniczącej Rady Miasta Puławy Bożenie Krygier oraz radnym Rady Powiatu Puławskiego Małgorzacie Lenartowicz i Markowi Wochowi. Specjalne podziękowania należą się także Hotelowi "Izabella", firmie Tadeusz Boreczek Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "KLINKIER", Auto Centrum Tadeusz Boreczek, Pawłowi Zadurze z firmy LIBRA Chemia Budowlana, Małgorzacie Tarłowskiej, Katarzynie Hałas oraz cudownym hostessom, które pomagały prezentując przedmioty na aukcjach.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary na licytacje i tym, którzy je wszystkie wylicytowali wspomagając tym samym pogorzelców z Wronowa.

Razem czynimy dobro

Powrót
`