Aktualności

Z wizytą na planie filmu "Mroki Czarnego Lasu"

Z wizytą na planie filmu "Mroki Czarnego Lasu"
Data publikacji: 06 września 2019
W czwartek, 5 września br. w Puławach realizowane były zdjęcia do filmu wojennego pod tytułem „Mroki Czarnego Lasu”. Za scenerię do kilku ujęć posłużył pałacyk przy al. Królewskiej 3, mieszczący m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Na potrzeby zdjęć obiekt został upodobniony do siedziby Gestapo w Stanisławowie. Przez kilka godzin dostępu do budynku bronił karabin maszynowy i zasieki z drutu kolczastego, na dziedzińcu zaroiło się od żołnierzy i oficerów w niemieckich mundurach, a z okien powiewały czerwone flagi ze swastyką.

Fabuła filmu osadzona jest w realiach II wojny światowej i opera się na prawdziwych wydarzeniach z lipca 1941 r., do których doszło w lesie w okolicach Stanisławowa. Zginęło wówczas ok. 250 przedstawicieli polskiej elity intelektualnej, głównie nauczycieli, którzy zostali aresztowani i rozstrzelani przez Gestapo na rozkaz SS-Hauptsturmführera Hansa Krügera.

Produkcja została sfinansowana przez Senat RP za pośrednictwem fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Powiat Puławski udostępnił budynek i jego otoczenie na potrzeby realizacji zdjęć oraz wspierał organizacyjnie plan zdjęciowy.

Z wizytą na planie filmu "Mroki Czarnego Lasu"

Powrót
`