Aktualności

Wielki sukces delegacji wieńcowych z powiatu puławskiego na Dożynkach Wojewódzkich Radawiec 2019

Wielki sukces delegacji wieńcowych z powiatu puławskiego na Dożynkach Wojewódzkich Radawiec 2019
Data publikacji: 09 września 2019
Pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie wieńców dożynkowych w kategorii wieniec tradycyjny zdobyło Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii wieniec nowoczesny przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich w Wojszynie z gminy Janowiec. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą reprezentację naszego powiatu.

Dożynki wojewódzkie to również okazja do wystawienia stoisk promocyjnych poszczególnych powiatów i gmin. Powiat Puławski był reprezentowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Żyrzynie - laureata powiatowego konkursu stoisk. Warto przypomnieć, że delegowane grupy zostały wyłonione do reprezentacji powiatu na tegorocznym wojewódzkim święcie plonów w ramach konkursów na  Dożynkach Powiatowych w Kurowie.

Delegacje powiatowe aktywnie wspierali przedstawiciele zarządu powiatu - wicestarosta Leszek Gorgol oraz członek zarządu Ireneusz Rzepkowski. Nie zabrakło radnych: przewodniczącego Janusza Wawerskiego, wiceprzewodniczącego Grzegorza Kuny, Marka Wocha i Zbigniewa Ambryszewskiego. Obecny był również poseł Ziemi Puławskiej prof. Krzysztof Szulowski, który gorąco kibicował naszym zespołom wieńcowym.

Jesteśmy dumni z niezwykle wysokiego poziomu prezentowanego przez nasze zespoły. Dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach z zakresu kultury ludowej - najbliższy na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Dożynki Wojewódzkie Radawiec 2019

Powrót
`