Aktualności

"Zakazane historie" - spotkanie autorskie z dr Leszkiem Pietrzakiem

Zakazane historie
Data publikacji: 16 września 2019
W czwartek, 26 września br. o godz. 17:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z dr Leszkiem Pietrzakiem – autorem projektu „Zakazane historie”.

Głównym celem projektu „Zakazane historie” jest popularyzowanie polskiej historii. W trakcie spotkania autor zaprezentuje szczegóły projektu i przybliży odbiorcom swoją dotychczasową działalność na polu upowszechniania polskiej historii, także tej lokalnej.

Dr Leszek Pietrzak - urodził się w 1967 roku. Historyk, analityk, publicysta. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (KUL JPII). Pracował w pionie analitycznym Urzędu Ochrony Państwa (UOP), a potem w Instytucie Pamięci Narodowej (IPN) – Oddział w Lublinie i prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego (BBN). W okresie pracy w IPN był członkiem zespołu prokuratora Andrzeja Witkowskiego, który prowadził śledztwo w sprawie zamordowania kapelana „Solidarności” bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W BBN był autorem raportów Biura dla śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w tym raportu z kwietnia 2010 r., dotyczącego Zbrodni Katyńskiej. W latach 2006-2008 był członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI (KW WSI). Jako historyk specjalizuje się w problematyce historii Polski XX wieku. Jest autorem kilku książek m.in. monografii „Antykomunistyczne podziemie na terenie Inspektoratu Puławy 1944-1956”.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.zakazanehistorie.pl

plakat

Powrót
`