Aktualności

Powiatowy Konkurs Literacki „List księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina”

Powiatowy Konkurs Literacki „List księżnej Izabelli Czartoryskiej do współczesnego Puławianina”
Data publikacji: 02 października 2019
Rok 2019 ogłoszony został przez Muzeum Czartoryskich w Puławach Rokiem Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Z tej okazji Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim pt. „List księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina”.

Głównym celem konkursu jest poznanie sylwetki księżnej Izabeli Czartoryskiej oraz promowanie listu jako ginącej formy wypowiedzi pisemnej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu puławskiego. Zadaniem uczestnika jest napisanie listu w formie elektronicznej (wyłącznie dokument MICROSOFT WORD) i przesłanie go na adres mailowy mdkkonkurs@o2.pl w terminie do dnia 31 października 2019 r. Wypowiedź nie powinna być dłuższa niż dwie strony A4. Ponadto w pracy powinny znaleźć się odwołania do życia i działalności księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Dodatkowo każda praca powinna być opatrzona podpisem oraz zawierać następujące dane: nazwisko, imię, wiek, nazwa i adres szkoły, nazwisko nauczyciela j. polskiego, numer kontaktowy.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Puławskiego Danuty Smagi.

Więcej szczegółów – REGULAMIN KONKURSU
Powrót
`