Aktualności

"Rolnik Lubelszczyzny" pochodzi z Powiatu Puławskiego

"Rolnik Lubelszczyzny" pochodzi z Powiatu Puławskiego
Data publikacji: 09 października 2019
Znamy laureatów tegorocznej, 8. edycji konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Przykładni gospodarze – plantatorzy i hodowcy zwierząt – zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę, 9 października br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Mamy powody do dumy – wśród najlepszych rolników w regionie znalazł się mieszkaniec Powiatu Puławskiego.

Wyróżnienia zostały przyznane w czterech kategoriach konkursowych: sadownictwo, ogrodnictwo, produkcja roślinna i produkcja zwierzęca. W tej ostatniej, pierwsze miejsce – na wniosek Starosty Puławskiego – otrzymał Pan Grzegorz Pszczoła z Piotrowic w gminie Nałęczów. Nagrody i gratulacje rolnik otrzymał m.in. z rąk członka zarządu województwa Sebastiana Trojaka i starosty Danuty Smagi.

Pan Grzegorz prowadzi nowoczesne, wysoko zmechanizowane gospodarstwo, którego areał wynosi ok. 67 ha gruntów, specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Rocznie produkuje się w nim ponad 10 tys. litrów mleka. Rolnik ma w swoim dorobku liczne osiągnięcia, zarówno w dziedzinie produkcji rolnej, jak i działalności społecznej.

"Rolnik Lubelszczyzny" pochodzi z Powiatu Puławskiego

Powrót
`