Aktualności

Aneta Todorczuk wystąpi na Powiatowym Dniu Kultury

Aneta Todorczuk w trakcie występu
Data publikacji: 17 października 2019
Uroczystości 19. Powiatowego Dnia Kultury zwieńczy recital Anety Todorczuk "Projekt Koffta". Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Tomasz Krezymon - fortepian, Paweł Stankiewicz - gitara, Paweł Maruszak - perkusja, Kornel Jasiński - bas. Serdecznie zapraszamy na koncert w piątek 25 października!

Aneta Todorczuk– aktorka i wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć ją w serialach: ”Rodzinka.pl”, ”Singielka” czy ”Druga szansa”.

"Projekt Koffta" to koncert złożony z kilkunastu utworów Jonasza Kofty. Aktorka wybrała te  najbardziej emocjonalne i  kobiece.  Jonasz Kofta doskonale rozumiał  płeć piękną, przez co jego teksty brzmią niezwykle uniwersalnie; odbiera się je tak,  jakby napisane były wczoraj. Założeniem „Projektu Koffta” było takie dobranie utworów, aby ich wydźwięk był mocno współczesny. Tomasz Krezymon zaaranżował na nowo kompozycje, nadając im brzmienie elektroniczne. Napisał też muzykę do trzech, dotąd nie śpiewanych wierszy Kofty, w dość oryginalnym, współczesnym stylu. Koncert jest też przekrojem twórczości poety i kabareciarza. Mamy tu  utwory liryczne, dowcipne, mądre i zjadliwie inteligentne. Trafiające we wrażliwą i delikatną część natury każdego z nas.  Oczywiście dorobku Kofty nie da się przedstawić w pigułce, ale zarówno koncert jak i płyta dają szansę spotkania się z jego poezją i wspólnego doświadczenia emocji w niej zawartych.

Aneta Todorczuk w trakcie występuPowiatowy Dzień Kultury 25 października 2019 r. godz. 16.00

 

Powrót
`