Aktualności

Miejskie targowisko w Puławach w nowej lokalizacji

Starosta Danuta Smaga wraz z przedstawicielami samorządu powiatowego i miejskiego podczas otwarcia nowego targowiska w Puławach.
Data publikacji: 06 listopada 2019
Miejski targ w Puławach zmienił lokalizację. Od 6 listopada br. tradycyjny, środowy handel został przeniesiony z ulicy Składowej na nowy plac przy ulicy Dęblińskiej. W pozyskaniu dogodnego miejsca pod targowisko, władzom miasta pomogła decyzja Starosty Puławskiego, dająca zgodę na dzierżawę terenu, będącego własnością Skarbu Państwa.

Pierwszego dnia handlu na nowym targu, miejsce odwiedziła starosta Danuta Smaga wraz z wicestarostą Leszkiem Gorgolem i Ireneuszem Rzepkowskim – członkiem zarządu powiatu. Obecni byli także przedstawiciele samorządu miejskiego, na czele z prezydentem Pawłem Majem i wiceprezydentem Pawłem Szabłowskim. Jak podkreślali kupcy oraz napotkani mieszkańcy, nowa lokalizacja ma wiele zalet, w tym położenie blisko węzła i kompleksu hipermarketów oraz sporą przestrzeń zapewniającą komfort zakupów.

Targ cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony sprzedających jak i kupujących. Na licznych stoiskach można było znaleźć świeże warzywa, owoce, odzież, obuwie czy artykuły gospodarstwa domowego. Handel będzie odbywał się regularnie w każdą środę, do godz. 15:00.

Puławskie targowisko miejskie w nowej lokalizacji

Powrót
`