Aktualności

Mikołajkowy prezent dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze Puławskiej

Mikołajkowy prezent dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze Puławskiej
Data publikacji: 09 grudnia 2019
Ostatnie tygodnie w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Górze Puławskiej przebiegały pod znakiem sporych zmian. Budynek gospodarczy, zlokalizowany tuż obok głównego obiektu, przeszedł kompleksowy remont i już wkrótce będzie służył podopiecznym placówki jako miejsce terapii i rehabilitacji.

W czwartek, 5 grudnia br. nastąpił odbiór końcowy inwestycji, w którym – obok Anny Szarpak, dyrektora PŚDS oraz przedstawiciela wykonawcy – wzięła udział starosta Danuta Smaga i członek zarządu powiatu Ireneusz Rzepkowski.

Budynek, który przed rozpoczęciem prac znajdował się w stanie surowym, zamkniętym, przeszedł znaczącą metamorfozę. Na zewnątrz obiekt ozdobiła biało-szara elewacja. Wewnątrz wykonano cały szereg robót budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych. Powierzchnia użytkowa placówki zwiększyła się z 362 do 502 m2. Już niebawem do budynku zostaną przeniesione dwie pracownie – stolarska i ogrodnicza. Zanim to jednak nastąpi, obiekt musi przejść przez niezbędne procedury dopuszczające do użytkowania.

Wykonawcą robót budowlanych była firma PIN-BUD sp. z o.o. sp. k z siedzibą w Pająkowie. Przebudowa ośrodka była możliwa dzięki rządowej dotacji pozyskanej przez powiat puławski.

Mikołajkowy prezent dla podopiecznych PŚDS w Górze Puławskiej

Powrót
`