Aktualności

Krew ratuje życie - zostań honorowym krwiodawcą

Kropla krwi, próbówki z oznaczeniami grup krwi.
Data publikacji: 20 stycznia 2020
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu puławskiego do udziału w akcjach poboru krwi.

Dokonujący się w szybkim tempie postęp cywilizacyjny oraz dynamiczny rozwój krwiolecznictwa daje wiele nowych możliwości w zakresie przeprowadzania skomplikowanych procedur leczniczych, powodując zarazem większe zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Doceniając rozwój nauki i technologii należy jednak pamiętać, że to Krwiodawca nadal pozostaje jedynym źródłem tego niczym niezastąpionego daru, jakim jest krew.

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, a stosowany sprzęt jest sterylny i jednorazowy. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Krew oddawać mogą osoby zdrowe pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Po więcej danych odsyłamy na stronę internetową: http://rckik.lublin.pl

Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu, do które serdecznie zapraszamy!

Harmonogram akcji w roku 2020:

- Zakłady Azotowe Puławy, rejestracja w godz. 8:30 - 13:00:

06 marca, 29 maja, 07 sierpnia, 09 października i 08 grudnia 2020 r.

- Końskowola, plac przy OSP, rejestracja w godz. 9:30 - 13:00:

22 marca, 21 czerwca, 20 września i 20 grudnia 2020 r.

Powrót
`