Aktualności

Festiwal Historyczny w Puławach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Fragment plakatu dotyczącego festiwalu historycznego w Puławach.
Data publikacji: 02 marca 2020
Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Puławy zaprasza do udziału w Festiwalu Historycznym, który odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 8 marca br. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach. Wydarzenie ma związek z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Puławskiego.

Festiwal rozpocznie się o godz. 15:30 od otwarcia wystawy poświęconej żołnierzom podziemia niepodległościowego 1944-56, połączonego z wykładem inauguracyjnym Dariusza Florczaka z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Później organizatorzy zapraszają na ciekawy koncert patriotyczny Lecha Makowieckiego i zespołu Zayazd.

Szczegółowe informacje znajdują się na załączonych plakatach.

Lech Makowiecki - z wykształcenia inżynier budowy okrętów; z wyboru - bard, autor, kompozytor, scenarzysta, felietonista ("Sieci", "GPC"). Lider zespołu "ZAYAZD", admirator Mickiewicza (płyta „ZAYAZD U MISTRZA ADAMA"), piewca tradycyjnego modelu rodziny (album "JA JESTEM TWÓJ DOM"), fan Józefa Piłsudskiego i JP II. Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (patrz - autorskie płyty: "KATYŃ 1940", "PATRIOTYZM", "OBUDŹ SIĘ, POLSKO”, „NIEPODLEGŁA" oraz tomiki wierszy: „PRO PUBLICO BONO”, "JA TU ZOSTAJĘ”, „NIEPODLEGŁA"). Prowadzi cykliczne autorskie audycje słowno-muzyczne w radiowej Jedynce pt. "Twarzą w twarz - wieczór z Historią".

Zespół ZAYAZD – grupa country-folk, powstała po rozpadzie zespołu „BABSZTYL” w 1986r. Trzon zespołu to Bożena Makowiecka (śpiew), Lech Makowiecki (śpiew, gitary) i Leszek Bolibok (skrzypce, altówka). Zespół jest gwiazdą Pikników Country w Mrągowie, nagrał wiele kaset, płyt analogowych i płyt CD, z czego najważniejsze to autorskie krążki „Wypij do dna!” (polski country-folk) i „Mój dom, mój świat” (ballady familijne), „Kolędy” (polskie pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w konwencji country-folk) oraz poetycko-ludyczny album „Zayazd u Mistrza Adama” (m.in. biesiadne wiersze Mickiewicza, wersje rockowe ballad Moniuszki i ...Chopina!

Plakat informujący o koncercie Lecha Makowieckiego.

Plakat informujący o Festiwalu Historycznym w Puławach.

Powrót
`