Aktualności

Apel Starosty Puławskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną

Herb powiatu puławskiego.
Data publikacji: 12 marca 2020
Szanowni Państwo, aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce, wywołana rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, wśród wielu z Państwa może wywoływać wątpliwości i niepokój. Przejawy troski o zdrowie własne oraz najbliższych nam osób są w obecnej perspektywie naturalne, należy jednak pamiętać, aby w obliczu zagrożenia wirusem zachowywać się przede wszystkim rozważnie i odpowiedzialnie.

Administracja powiatowa, służby medyczne, sanitarno-epidemiologiczne oraz jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców pozostają w stanie najwyższej gotowości i bezzwłocznie realizują wszelkie zarządzenia i wytyczne, jakie płyną od władz centralnych i wojewódzkich. Proszę Państwa o zrozumienie i pełną akceptację dla działań podejmowanych przez organy władz centralnych i samorządowych, bowiem są one podyktowane nadrzędnym dobrem wszystkich mieszkańców.

Apeluję, aby nie pozostawali Państwo obojętni na zalecenia i wskazówki dotyczące właściwych zachowań społecznych i zdrowotnych, które mogą znacząco ograniczać zasięg i tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Zachęcam także do czerpania wszelkiej wiedzy, dotyczącej aktualnej sytuacji z oficjalnych źródeł, w tym naszej strony internetowej i kanałów w mediach społecznościowych.

Sprawa zdrowia publicznego to dziś nasza wspólna troska i odpowiedzialność. Przed nami czas intensywnej pracy, ważnych wyborów i decyzji. Ufam, że w warunkach ogólnej rozwagi, zrozumienia i współpracy, zagrożenie koronawirusem w powiecie puławskim uda się szybko opanować, czego wszystkim Państwu i sobie dziś życzę.

Starosta Puławski
Danuta Smaga

Powrót
`