Aktualności

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona
Data publikacji: 13 marca 2020
Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa.
 
Zgodnie z rozporządzeniem dziś (13 marca br.) zakończyły działanie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju. Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność. Pozostałe osoby zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

Więcej informacji  znajduje się na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewodzkiego (kliknij w link).

Powrót
`