Aktualności

Kolejne kroki w walce z koronawirusem. Starosta Puławski apeluje o stosowanie się do zaleceń

Napis na granatowym tle Kolejne kroki w walce z koronawirusem. Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki
Data publikacji: 31 marca 2020
Nie ustajemy we wspólnej walce z epidemią koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Polaków, administracja rządowa przygotowała kolejne ograniczenia, które wejdą w życie już od 1 kwietnia. Nowe zasady będą dotyczyły m.in. robienia zakupów w sklepach i na targowiskach, czy przemieszczania się osób poniżej 18 roku życia.

Apeluję do Państwa o solidarność, zrozumienie i rygorystyczne stosowanie się do wszystkich zaleceń. Kolejne obostrzenia, choć spowodują dodatkowe uciążliwości w życiu codziennym, są niezbędne by opanować rozprzestrzenianie się wirusa. Przykłady innych państw wskazują dobitnie, że kluczem do zmniejszenia liczby zakażeń jest ograniczanie kontaktów. Pamiętajmy, że od naszych codziennych wyborów i decyzji zależy zdrowie i życie nas wszystkich, w tym osób nam najbliższych.

Przypominam, że wciąż obowiązują dotychczas wprowadzone ograniczenia i zasady. Szczegółowe informacje o nowych obostrzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

Niezmienne pozostają zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowe w Puławach. W trosce o bezpieczeństwo Państwa oraz naszych pracowników, nadal nie prowadzimy bezpośredniej obsługi klientów. Zachęcam do załatwiania niezbędnych spraw drogą telefoniczną, mailową lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,96299,wazne-aktualizacja-z-20-03-2020-r-informacji-dot-organizacji-pracy-starostwa-powiatowego-w-pulawach.html

 Wszyscy podzielają nadzieję, że epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie zakończy się jak najszybciej. Pamiętajmy, że czas w którym to nastąpi, zależy w dużej mierze od nas samych. Na każdym kroku bądźmy więc rozważni i odpowiedzialni.

Starosta Puławski
Danuta Smaga

Powrót
`