Aktualności

Ruszyła rozbudowa Zespołu Szkół nr 2 w Puławach

Budynek Zespołu Szkół nr 2 w Puławach w trakcie przebudowy.
Data publikacji: 17 kwietnia 2020
Trwają pierwsze prace przy rozbudowie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach. Dzięki wartej 2,5 mln zł inwestycji powiatu puławskiego, uczniowie zyskają lepsze warunki do nauki i rozwijania praktycznych umiejętności zawodowych.

Z przestrzeni pomiędzy istniejącym budynkiem szkolnym a salą gimnastyczną zniknął już dawny łącznik. W jego miejscu powstanie nowy dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się pracownia warsztatowa do prowadzenia zajęć technicznych, obszerna sala dydaktyczna, której przestrzeń będzie można modyfikować za pomocą ścianek mobilnych, oraz pomieszczenia sanitarne i techniczne. Budynek został zaprojektowany bez barier architektonicznych, a wszystkie pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma IMPULS CONSULTING Sp. z o.o. z Lublina, która podjęła się realizacji zadania za kwotę 1 982 760,00 zł  brutto. Całość prac została zaplanowana na okres 8 miesięcy.

W ramach rozbudowy budynek szkolny zyska także windę, która zapewni osobom z niepełnosprawnościami dostęp do wszystkich kondygnacji obiektu. Wykonawcą tego etapu inwestycji jest firma LIFTPROJEKT Inżynieria Dźwigowa Paweł Rafalik z Ostrowi Mazowieckiej, a jego koszt wyniesie 544 890,00 zł. Ta część zadania ma spore szanse na wsparcie finansowe ze środków PFRON. Zarząd Powiatu wystąpił ze stosownym wnioskiem o dofinansowanie, które może wynieść do 150 000,00 zł.

Ruszyła rozbudowa Zespołu Szkół nr 2 w Puławach

Powrót
`