Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja Dzień Samorządowca
Data publikacji: 27 maja 2020
27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto całej lokalnej społeczności, wszystkich mieszkańców gmin, powiatów oraz województw. W tym wyjątkowym dniu Zarząd Powiatu Puławskiego na czele ze starostą Danutą Smagą składa wszystkim samorządowcom życzenia wszelkiej pomyślności, realizacji zamierzeń w pracy zawodowej i społecznej, aby podejmowane decyzje i realizowane zadania przynosiły wymierne efekty dla mieszkańców naszego powiatu.

Tegoroczne święto jest szczególne - to okrągła, 30-ta rocznica pierwszych wyborów samorządowych. W ubiegłym roku uroczyście obchodziliśmy 20-tą rocznicę działalności samorządów powiatowych, natomiast w tym roku nie jest nam dane wspólnie celebrować święta samorządowców. Jednakże pochylmy się nad rolą i znaczeniem samorządów - jednostek i instytucji niezwykle potrzebnych w funkcjonowaniu społeczeństwa. Dzięki wielu zaangażowanym działaczom i pracownikom samorządowym nasze "małe ojczyzny" rozwijają się, umożliwiając dobre życie swoim mieszkańcom.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm RP w 2000 r. w celu upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych. Odbyły się one 27 maja 1990 r. Były to pierwsze przeprowadzone wolne wybory w Polsce od lat trzydziestych XX wieku.

Starosta Puławski Danuta Smaga30.rocznica wolnych wyborów samorządowych, 27 maja Dzień Samorządowca

Fot. Agencja Focus, graf. lubelskie.pl

Powrót
`