Aktualności

Starosta nagrodzi najzdolniejszych uczniów ze szkół powiatu

Napis "Być najlepszym". W tle jabłko i książki.
Data publikacji: 23 czerwca 2020
Walka z koronawirusem wymusiła wprowadzenie szeregu zasad, oddziałujących na naszą aktywność społeczną, kulturalną, edukacyjną, czy zawodową. W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, wstrzymano m.in. organizację wszelkiego rodzaju imprez i spotkań o charakterze publicznym. W konsekwencji samorząd powiatu puławskiego, wzorem innych jednostek, stanął przed trudną i przykrą decyzją o odwołaniu zaplanowanych wydarzeń, w tym m.in. Dożynek Powiatowych czy uroczystej gali „Być Najlepszym”.

Stopniowe luzowanie obostrzeń i „odmrażanie” aktywności społecznej umożliwia w obecnej sytuacji organizowanie publicznych wydarzeń, przy zachowaniu ograniczeń i ścisłych rygorów sanitarnych. Mając to na uwadze, podczas dzisiejszego posiedzenia, Zarząd Powiatu podjął decyzję by w dopuszczalnej i bezpiecznej dla wszystkich formule, zorganizować powiatowe święto edukacji.

Ze względu na obowiązujące reguły bezpieczeństwa, tegoroczna gala „Być Najlepszym” z pewnością będzie różnić się od poprzednich. Mimo ograniczonej formy, istotą spotkania pozostaje wyrażenie szacunku i wdzięczności dla młodzieży, rodziców i nauczycieli za całoroczny wysiłek i trud edukacyjny. Gala będzie też okazją do wyróżnienia tych uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Wkrótce przekażemy niezbędne szczegóły organizacyjne.
Powrót
`