Aktualności

Środki europejskie wspierają Tarczę Antykryzysową w powiecie puławskim

Od lewej: Krzysztof Gumieniak - dyrektor PUP w Puławach, starosta Danuta Smaga, Andrzej Pruszkowski - dyrektor WUP w Lublinie, prof. Krzysztof Szulowski - Poseł na Sejm RP
Data publikacji: 01 lipca 2020
14 mln 822 tys. zł – to suma środków z funduszy europejskich, jaka zasiliła instrumenty Tarczy Antykryzysowej w powiecie puławskim. To ogromne wsparcie, dzięki któremu lokalna gospodarka może skutecznie bronić się przed osłabieniem, spowodowanym epidemią koronawirusa. Z rządowego programu skorzystało już kilka tysięcy małych i dużych firm z terenu powiatu, którym tarcza pomogła zachować płynność finansową i utrzymać miejsca pracy.
W miniony poniedziałek, 29 czerwca br., powiat puławski znalazł się na trasie „Tarczobusa”. To mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Urzędu Pracy, w którym przedsiębiorcy mogli uzyskać informacje na temat form wsparcia w ramach Tarczy oraz niezbędną pomoc przy wypełnianiu dokumentacji. Była to też okazja do przekazania symbolicznego czeku, który potwierdza wysokość środków przekazanych dla naszego powiatu. Starosta Danuta Smaga wspólnie z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Krzysztofem Gumieniakiem przyjęła go z rąk dyrektora lubelskiego WUP Andrzeja Pruszkowskiego i Posła Krzysztofa Szulowskiego.

Środki europejskie wspierają Tarczę Antykryzysową w powiecie puławskim

Powrót
`