Aktualności

Flaga na maszt w każdej gminie. Ruszył rządowy projekt "Pod biało czerwoną"

Baner projektu "Pod biało-czerwoną"
Data publikacji: 27 sierpnia 2020
Biało czerwone barwy od wieków towarzyszą naszej Ojczyźnie, będąc symbolem czystości, odwagi i waleczności polskiego narodu. Dzięki nowej inicjatywie rządu, każda z gmin ma szansę zyskać miejsce, w którym polska flaga będzie właściwie i godnie eksponowana.

Założeniem projektu „Pod biało-czerwoną” jest sfinansowanie zakupu masztów i flag państwowych dla każdej z gmin w Polsce. Jedynym warunkiem jest poparcie inicjatywy przez mieszkańców, wyrażone online za pośrednictwem rządowego serwisu gov.pl. Liczba głosów potrzebnych do realizacji projektu jest zależna od liczby mieszkańców i wynosi od 100 do 1000.

Przedsięwzięcie realizowane jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Premier zapowiada swój udział w uroczystościach zawieszenia flag w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców powiatu puławskiego do włączenia się w projekt i oddawania głosów. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową rządu: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Powrót
`