Aktualności

Rozwijamy powiatowy System Informacji Przestrzennej - nowa usługa dla rzeczoznawców majątkowych

Niwelator.
Data publikacji: 20 października 2020
System Informacji Przestrzennej Powiatu Puławskiego (sip.pulawy.powiat.pl) zyskał nową funkcjonalność. Od 14 października platforma udostępnia usługę dedykowaną rzeczoznawcom majątkowym, tj. wgląd do skanów aktów notarialnych przez okres 4 godzin. Aby z niej skorzystać, konieczne jest wcześniejsze uzyskanie uprawnień dostępu do specjalnie utworzonego modułu.

Moduł zapewnia automatyczną obsługę w zakresie zamówień dostępu do akt, przeglądania utworzonego Dokumentu Obliczenia Opłaty (DOO), dokonywania opłat on-line oraz rozpoczęcia czasu przeglądania.

Wniosek o nadanie dostępu do modułu „rzeczoznawcy majątkowego” jest dostępny do pobrania poniżej. Uzupełniony formularz wraz z kopią uprawnień należy przesłać do Starostwa Powiatowego w Puławach.

Powiat puławski nadal pozostaje w czołówce statystyk dotyczących komunikacji między powiatowymi systemami do prowadzenia EGiB i rejestrem PESEL. Jak informuje portal Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, nasz powiat znalazł się na 7 miejscu pod względem liczby wysyłanych zapytań do systemu. Przed powiatem puławskim znalazły się największe ośrodki krajowe jak m.in. Warszawa czy Kraków.

Ikona docxWniosek o nadanie uprawnień do modułu dla rzeczoznawców majątkowych., plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [17.72 KB]

Powrót
`