Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Puławy 2021
Data publikacji: 01 marca 2021
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Puławach organizuje w naszym mieście okolicznościowe wydarzenie: mszę świętą, przemarsz i składanie wiązanek. Pamięć Żołnierzy Niezłomnych uczczą również puławscy biegacze udziałem w symbolicznym biegu na 1963 m przygotowanym przez Fundację BezMiar na stadionie MOSiR.

Msza Świętą za Niezłomnych  odbędzie się w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (Garnizon) o godz. 12.00. Wyjątkowo w tym roku nie odbędzie się wspólny przemarsz ze Świątyni pod Pomnik "Krzyż" przy ul. Centralnej. Nie przewidziano również udziału pocztów sztandarowych szkół.  Składanie kwiatów, wiązanek i zniczy pod "Krzyżem" przez delegacje będzie miało charakter indywidualny.

Ze względu na trwający stan epidemii i zakaz organizowania zgromadzeń, obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Puławach będą miały charakter skromniejszy niż dotychczas. Prosimy o zachowanie obowiązujących w okresie reżimu sanitarnego obostrzeń i zakazów.

 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2021 Puławy

Puławy biegną 1 marca Tropem Wilczym

Powrót
`