Aktualności

Ruszają konsultacje Strategii Rozwoju Ponadlokalnego

Infografika przedstawiająca obszar LOM
Data publikacji: 01 kwietnia 2021
Dzisiaj (1 kwietnia) ruszają konsultacje społeczne dotyczące wizji współpracy w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Zbieranie pomysłów i opinii potrwa do 5 maja.

Konsultacje mają na celu zebranie pomysłów i opinii w zakresie współpracy jednostek samorządu terytorialnego (22 gmin i 5 powiatów) dotyczących realizacji działań we wskazanych obszarach tematycznych. Uzyskane informacje będą podstawą do tworzenia Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Ze wspólnej diagnozy potrzeb oraz przedstawionych pomysłów i opinii wynikną założenia współpracy na kolejne lata.

Konsultacje potrwają od 1 kwietnia do 5 maja, w formie zdalnej poprzez wypełnienie ankiety online zamieszczonej na stronie lublin.eu. Dodatkowo istnieje możliwość pobrania dokumentu w formie pdf., wydrukowania i wypełnienia, a następnie przesłania jego skanu na adres zit@lublin.eu. Osoby, które mają trudność z dostępem do wersji elektronicznej ankiety mogą odpowiedzieć na pytania dzwoniąc na numer telefonu: 81 466 16 20 i wziąć udział w konsultacjach przy wsparciu pracownika Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dyżury konsultacyjne w formie telefonicznej prowadzone będą od 12 kwietnia do 5 maja, w każdy poniedziałek i wtorek, w godzinach 8.30-14.00.

W ramach konsultacji zaplanowano również dwa spotkania online, które odbędą się 12 kwietnia o godz. 17.00 oraz 20 kwietnia o godz. 12.00. Linki do spotkań zostaną opublikowane na stronie lublin.eu. Podczas spotkań konsultacyjnych online przewiduje się możliwość udziału tłumacza Polskiego Języka Migowego. Zgłoszenia zapotrzebowania w tym zakresie należy dokonać najpóźniej 5 dni przed spotkaniem na adres zit@lublin.eu.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://lublin.eu/mieszkancy/partycypacja/konsultacje-spoleczne/konsultacje-trwajace/ruszaja-konsultacje-strategii-rozwoju-ponadlokalnego,121,692,1.html

Powrót
`