Aktualności

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i współczesny

część górna wieńca dożynkowego
Data publikacji: 26 lipca 2021
Tradycje dożynkowe należą do najpiękniejszych polskich zwyczajów ludowych. Jak powiedziała Agata Kornhauser-Duda "Wyrastają one z wielowiekowej kultury wsi polskiej, której mieszkańcy od zawsze łączyli trud pracy rolników i hodowców z rozwijaniem różnych form twórczości ludowej".

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił "Konkurs na najładniejszy  wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny". Celem tego przedsięwzięcia jest kultywowanie tradycji regionalnych, prezentacja bogactwa plonów, propagowanie tradycyjnych wartości i historii lokalnych wspólnot. Najładniejszy wieniec dożynkowy z Lubelskiego zawalczy o nagrodę Prezydenta RP podczas Dożynek Prezydenckich.

Koordynatorem konkursu jest Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL. Wszelkie informacje dostępne są na stronie http://lubelskie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-na-najladniejszy-wieniec-dozynkowy-tradycyjny-i-wspolczesny

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 12 września 2021 roku podczas Dożynek Wojewódzkich w gminie Lubycza Królewska, powiat tomaszowski. W załącznikach przesyłamy Regulamin Konkursu oraz Kartę zgłoszeniową.

 

Ikona pdfRegulamin, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [231.44 KB]

Ikona pdfKarta zgłoszeniowa, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [257.36 KB]

Powrót
`