Aktualności

Symbole religijne w górach - wystawa okresowa w puławskim Starostwie

wystawa zdjęć górskich
Data publikacji: 28 października 2021
W przededniu Święta Wszystkich Świętych poświęćmy trochę czasu na refleksję i zadumę. Okazją ku temu może być wystawa zdjęć autorstwa Roberta Małkusa "Symbole religijne w górach", którą możemy obejrzeć odwiedzając puławskie Starostwo. Fotosy są wywieszone w holu głównym budynku. Serdecznie zapraszamy.

Wcześniej wystawę można było obejrzeć w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika. Teraz część fotografii trafiła do naszego urzędu, zaś pozostałe będzie można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Gołębiu. 

Autor - Robert Małkus, prezes Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór, w trakcie swoich wieloletnich wędrówek m.in. po Alpach, Tatrach, Bieszczadach oraz podpuławskich wąwozach lessowych, poszukiwał odpowiedzi na fundamentalne pytania: Dlaczego ludzie wychodzą w góry? Co sprawia, że manifestują swoją więź z Bogiem, zostawiając na najwyższych szczytach symbole religijne? Odpowiedź możemy uzyskać przenosząc się na chwile w bezkompromisowy świat gór podczas oglądania górskich panoram z krzyżami i figurkami świętych.  

Życzymy głębokich przeżyć duchowych i artystycznych.

Wystawa zdjęć górskich

Wystawa zdjęć górskich w holu głównym starostwa

Plakat reklamujący wystawę

  

Powrót
`