Aktualności

Bezpłatny program profilaktyczny "Profilaktyka boreliozy wśród osób z województwa lubelskiego"

kleszcz na zielonym liściu
Data publikacji: 17 listopada 2021
Informujemy, o możliwości udziału w programie profilaktycznym realizowanym przez Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych Pracodawców - "Profilaktyka boreliozy wśród osób z województwa lubelskiego". Program ma na celu wykrycie osób chorych na boreliozę i szybkie włączenia celowanego leczenia. Program współfinansowany ze środków unijnych skierowany jest do mieszkańców województwa lubelskiego w wieku aktywności zawodowej, z uwzględnieniem grup wysokiego ryzyka, czyli rolników, leśników, myśliwych, którzy podejrzewają u siebie boreliozę lub mieli kontakt z kleszczem.
borelioza
 
 
Badanie składa się z 3 etapów: Etap 1 obejmuje badanie przesiewowe poziomu przeciwciał przeciwko Borrelia burgdorferi metodą Elisa oraz rozwiązanie krótkiej ankiety dotyczącej wiedzy na temat boreliozy. W razie wystąpienia dodatniego wyniku badany przechodzi do Etapu 2 - oceny poziomu przeciwciał metodą Western blot oraz Etapu 3 - konsultacji lekarskiej oraz w razie potrzeby wdrożenia leczenia.

W większości przypadków prawidłowo rozpoznana borelioza jest chorobą wyleczalną. 

Całość badań profilaktycznych jest bezpłatna. Badania odbywają się w placówce CM Luxmed ul. Orkana 7 Lublin, w gabinecie 30, w dniach pon-czw godziny 8-18 oraz pt 8-13. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Do badania nie trzeba być na czczo.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości badań!

Powrót
`