Aktualności

Wysokie lokaty szkół powiatowych w Ogólnopolskim Rankingu Perspektywy 2022

logo Ranking Perspektywy 2022
Data publikacji: 13 stycznia 2022
Miło nam poinformować, że szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Puławski zajęły wysokie lokaty w Ogólnopolskim Rankingu Perspektywy 2022. W kategorii technika: Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach zajęło 40 miejsce w Polsce wśród techników (przeskok z 89 miejsca), oraz 3 miejsce w województwie lubelskim uzyskując TYTUŁ „ZŁOTEJ SZKOŁY 2022". TYTUŁ „BRĄZOWEJ SZKOŁY 2022" otrzymał Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym plasując się na 17 miejscu w województwie i 2 w powiecie. Jest to duży sukces ponieważ szkoła ta po raz pierwszy pojawiła się w rankingu. TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2022 zdobyło też I LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach zajmując 18 miejsce w województwie lubelskim.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

W zestawieniach zaprezentowane zostały jedynie te szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Kapituła Perspektyw oceniała sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz w technikach wyniki egzaminu zawodowego.

W Rankingu Liceów i Techników korzystano wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

Dokładne wyniki Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022, Rankingu Maturalnego Techników  2022 można znaleźć na stronie

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom!

Powrót
`