Aktualności

Puławskie obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Hołd Ofiarom Holokaustu
Data publikacji: 20 stycznia 2022
Dziś uczciliśmy pamięć ofiar Holokaustu na Lubelszczyźnie oraz wszystkich tych, którzy w jego skutek ponieśli śmierć z rąk Niemców w czasie II Wojny Światowej. Pod pomnikiem upamiętniającym wymordowanie puławskich Żydów przez Niemców złożyliśmy kwiaty i wiązanki. W uroczystości udział wzięli: starosta puławski Danuta Smaga, wiceprzewodniczący rady powiatu Michał Godliński, wiceprezydent Puław Beata Kozik oraz mieszkańcy miasta. Puławy po raz kolejny włączyły się w Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które rozpoczynają się dzisiaj, a kończą 28 stycznia.

Uroczystości w całym województwie koordynowane są przez prof. Sabinę Bober, prowadzącą Pracownię Studiów nad Holokaustem Żydów Polskich i Europejskich. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Pomnik w Puławach został postawiony w 1987 r. i upamiętnia 3.600 Żydów zamordowanych przez Niemców. Warto przypomnieć, że w pobliżu zlokalizowana była kiedyś synagoga.

Puławskie obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Powrót
`