Aktualności

Puławskie obchody 159. rocznicy Powstania Styczniowego

Uczestnicy uroczystości pod pomnikiem św. Brata Alberta w Puławach
Data publikacji: 24 stycznia 2022
Członkowie Puławskiego Towarzystwa Tradycji Narodowych, jak co roku, wspólnie z parafią pw. Św. Brata Alberta w Puławach zorganizowali uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Styczniowego. W obchodach wzięli udział mieszkańcy Puław i okolic na czele z posłem Ziemi Puławskiej prof. Krzysztofem Szulowskim, starostą puławskim Danutą Smagą oraz wiceprzewodniczącym rady powiatu Michałem Godlińskim. Nie zabrakło delegacji szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych.

Uroczystości rozpoczęto Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Brata Alberta w Puławach, podczas której nastąpiło poświęcenie ziemi z pola bitwy pod Miechowem. Następnie złożono kwiaty i oddano hołd Powstańcom Styczniowym pod pomnikiem św. Brata Alberta - uczestnika Powstania Styczniowego. Ponadto, kontynuując rozpoczętą od 2007 roku tradycję, w cokole pomnika umieszczono urnę z ziemią z pola bitwy.

Wszystkim osobom zainteresowanym puławskimi wątkami związanymi z Powstaniem Styczniowym polecamy artykuł Wojciecha Pokory "Puławy w powstaniu styczniowym. Wolni i równi ruszyli do walki".

Puławskie obchody 159. rocznicy Powstania Styczniowego

Powrót
`