Aktualności

Trwa II Zimowy Kurs "Puławy i Skrzypce" pod patronatem Starosty Puławskiego

Skrzypki na dachu
Data publikacji: 17 lutego 2022
Już w poniedziałek rozpoczął się II Zimowy Kurs "Puławy i Skrzypce" organizowany przez Fundację im. Tadeusza Wrońskiego oraz I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego. Kurs potrwa do 22 lutego, a jego zwieńczeniem będzie Koncert Laureatów I Konkursu "Paganini w Puławach".

Mury Starostwa Powiatowego oraz I LO w Puławach przepełnione są muzyką takich mistrzów jak: J. Brahmsa, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego, K. Szymanowskiego, R. Schumanna i K. Lipińskiego. Młodzi adepci sztuki doskonalą swoje umiejętności na zajęciach ze światowej sławy wirtuozami swoich instrumentów: Katarzyną Budnik, Magdaleną Rezler – Freiburg, Magdaleną Szczepanowską, Agatą Szymczewską, Bartoszem Bryła, Januszem Wawrowskim, Krzysztofem Stanienda oraz Sławomirem Tomasikiem.

Kurs „Puławy i skrzypce” połączony jest z I Konkursem Skrzypcowym „Paganini w Puławach” pod honorowym patronatem Starosty Puławskiego Danuty Smagi, który odbywać się będzie w dniach 21-22.02.2022 roku. Koncert inauguracyjny oraz koncert laureatów odbędzie się w Sali Pompejańskiej w Starostwa Puławskiego o godz. 19:30.

Główna nagrodą I Konkursu Skrzypcowego „Paganini w Puławach” będzie mistrzowski smyczek, wykonany przez zamieszkałą w Hiszpanii, wybitną polską lutniczkę, Panią Magdalenę Sapetę, która wykonała smyczek specjalnie na ten Konkurs. Ostatecznego podziału wszystkich nagród i wyróżnień dokona międzynarodowe jury konkursu pod przewodnictwem Sławomira Tomasika. Jurorami będą koncertujący skrzypkowie z Polski i zagranicy, laureaci międzynarodowych konkursów skrzypcowych oraz fonograficznych.

Plakat 1

Plakat 2

Plakat

II Zimowy Kurs "Puławy i Skrzypce"

Powrót
`