Aktualności

Rozporządzenie wojewody lubelskiego ws. zwalczania wścieklizny

Wścieklizna
Data publikacji: 02 marca 2022
25 lutego 2022 r. wojewoda lubelski wydał rozporządzenie ws. zwalczania wścieklizny na terenie powiatu puławskiego, opolskiego, ryckiego, łukowskiego, kraśnickiego, lubelskiego, lubartowskiego i radzyńskiego. Zgodnie z wydanym rozporządzeniem, określa się obszar zagrożony wścieklizną zwierząt wokół ogniska wyznaczonego w miejscowości Dęblin, gmina Dęblin, powiat rycki. W powiecie puławskim : Borowa, Skoki, Matygi, Borowina, Nieciecz w gminie Puławy.

Na obszarze zagrożonym zakazuje się: organizowania targów, konkursów i pokazów z udziałem zwierząt wrażliwych na wściekliznę w tym kotów, psów. Zakazuje również organizowania polowań i odłowów zwierząt łownych, za wyjątkiem odstrzałów sanitarnych dzików i polowań indywidualnych.

Na obszarze oraz na terenie powiatów kraśnickiego, lubelskiego, lubartowskiego, łukowskiego, opolskiego i radzyńskiego, nakazuje się trzymanie psów na ogrodzonym terenie, a kotów w zamknięciu, oraz szczepienie młodych zwierząt. Ponadto pozostawienie zwierząt gospodarskich, za wyjątkiem jedwabnika morwowego (Bombyx mori) i pszczoły miodnej (Apis mellifera) w okólnikach i na zamkniętych wybiegach.

Przypominamy również, że wścieklizna jest groźną chorobą zakaźną, mogącą przenieść się również na człowieka. Dlatego tak ważne jest zachowanie ostrożności. Prosimy o rozwagę oraz stosowanie się do wydanego rozporządzenia.

cz2

 

cz1

Ikona pdfRozporządzenie nr 6 Wojewody Lubelskiego z dnia 25 lutego 2022 r., plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [181.65 KB]

 

Powrót
`