Aktualności

Flaga na każdym domu w sołectwie. W Dzień Flagi wywieś Biało-Czerwoną

Starosta Danuta Smaga i sołtys Marcin Gąska prezentują flagi
Data publikacji: 27 kwietnia 2022
"Flaga na każdym domu w sołectwie" - to akcja zorganizowana przez sołtysa Bronowic z gminy Puławy Marcina Gąskę. Uznając patriotyczny charakter przedsięwzięcia starosta puławski Danuta Smaga przyłączyła się do projektu przekazując kilkadziesiąt sztuk biało-czerwonych flag od powiatu puławskiego.

Flagi będą wydawane od środy do piątku 27-29 kwietnia br. w godz. 17.00-19.00 w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronowicach. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość osobistego dostarczenia flagi lub jej odbioru bezpośrednio u bronowickiego sołtysa.

Szanowni Państwo, biało-czerwona flaga to nasz narodowy symbol, sięgający czasów dynastii Piastów. Towarzyszy nam przy uroczystościach centralnych i lokalnych, była świadkiem zarówno chwalebnych, jak i trudnych momentów naszej  historii – wielkich zwycięstw, ale i upadków oraz ponownych narodzin wolności  i suwerenności. Barwy narodowe mają swoje symboliczne znaczenie. Kolor biały symbolizuje łagodność, przyjaźń, dobrobyt, a kolor czerwony – krew, czyli walkę o niepodległość. Podczas II wojny światowej biało-czerwone barwy były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. O tym jak istotne i nadal aktualne są te nasze bolesne doświadczenia możemy przekonać się naocznie, obserwując aktualne wydarzenia wojenne w Ukrainie. W Dzień Flagi uczcijmy nasz narodowy symbol, z dumą eksponujmy  Biało-Czerwoną na zewnątrz naszych domostw. Zróbmy to godnie, okazując naszą miłość i oddanie Ojczyźnie. Niech na każdym domu załopocze polska flaga dodając nam otuchy i przypominając o naszej narodowej tożsamości oraz bogatych w chwalebne wydarzenia kartach historii polskiego narodu. Zaprezentujmy nasz patriotyzm i przywiązanie do narodowych tradycji, bądźmy zjednoczeni i dumni z Polski!   Starosta Puławski  Danuta SmagaStarosta puławski Danuta Smaga i sołtys Bronowic Marcin Gąska

Powrót
`