Aktualności

Oświadczenie Zarządu Powiatu Puławskiego

Powiat Puławski z herbem
Data publikacji: 13 maja 2022
Oświadczenie Zarządu Powiatu Puławskiego dotyczące rzekomej całkowitej likwidacji miejsc stałego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy i zaprzestaniu przyjmowania ich.
W związku z nasilającym się rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji, dotyczących rzekomej decyzji władz Powiatu Puławskiego o całkowitej likwidacji miejsc stałego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu oraz powrotu do ojczyzny osób tam zakwaterowanych informujemy, iż tego typu działania nie są i nigdy nie były planowane. Zarząd Powiatu Puławskiego jednoznacznie zaprzecza pogłoskom o braku przyjęć uchodźców z Ukrainy od 1 czerwca 2022 r.
 
Jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie, zobowiązani poleceniem Wojewody Lubelskiego utworzyliśmy 60 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach, z dnia na dzień liczbę tę powiększając. Obecnie mamy ich ponad 900, co stawia nas w czołówce powiatów w województwie lubelskim pod względem zapewnianej pomocy w postaci zakwaterowania dla Ukraińców.
 
Jednocześnie informujemy, iż podejmiemy stosowne kroki prawne w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec osób zaangażowanych w ten proceder.
 
Zarząd Powiatu Puławskiego
 
Powrót
`