Aktualności

Ogólnopolski konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Bitwa regionów 2022 grafika, motyw ludowy
Data publikacji: 25 maja 2022
Serdecznie zachęcamy do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” skierowanego do kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń. Nabór trwa do 31 maja 2022 roku. Jedno z wydarzeń projektu odbędzie się już w lipcu na terenie powiatu puławskiego. Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jednostki rolnicze, natomiast samorząd powiatowy przyłączył się do realizacji zadania.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bitwaregionow.pl.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. Zaplanowano łącznie 257 wydarzeń, w tym 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i 1 ogólnopolski finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie. W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. 

  • Etap I –  wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.
  • Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.
  • Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.

Bitwa regionów 2022 grafika, motyw ludowy

Bitwa regionów 2022 grafika, motyw ludowy, informacje

 

Powrót
`