Aktualności

Wizyta delegacji z Rejonu Criuleni z Republiki Mołdawii

Starosta i przewodniczący rady z Mołdawianami w Zagrodach
Data publikacji: 28 czerwca 2022
W ubiegłym tygodniu w powiecie puławskim miała miejsce wizyta delegacji z partnerskiegoRejonu Criuleni z Republiki Mołdawii. Goście spotkali się ze starostą puławskim Danutą Smagą, przewodniczącym Rady Powiatu Januszem Wawerskim i radnymi, zarządem powiatu oraz przedstawicielami instytucji i organizacji społecznych z terenu naszego powiatu.
W programie wizyty studyjnej znalazły się również spotkania z komendantem Powiatowym Policji w Puławach, dyrektorem IUNG - Państwowy Instytut Badawczy, zastępcą burmistrza Gmina Nałęczów,  wójtami gmin Puławy i Żyrzyn, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym, prezesem LGD Zielony Pierścień czy KGW Zagrody Razem. Mołdawianie zapoznali się ze specyfiką pracy naszych urzędów i jednostek. Ponadto zaprezentowaliśmy im potencjał turystyczny Ziemi Puławskiej. Na koniec wizyty delegaci wzięli udział w XII Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego.
 
Serdecznie dziękujemy za partnerskie odwiedziny i konstruktywne dyskusje w zakresie potencjalnych obszarów współdziałania. Mamy nadzieję, że rozpoczęta już w 2013 r. współpraca będzie nadal owocnie rozwijana. Słowa podziękowania kierujemy także do wszystkich osób i instytucji, które pomogły nam w realizacji programu wizyty.

Wizyta delegacji z Rejonu Criuleni z Republiki Mołdawii

Powrót
`