Aktualności

A więc Jubileusz! – 10. Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie

A więc Jubileusz! – 10. Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie
Data publikacji: 25 lipca 2022
Minęło już 12 lat od pierwszej edycji Festiwalu Produktu Lokalnego, który Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” zainicjowała w Nałęczowie w 2010 r. Festiwal był organizowany regularnie raz do roku, zawsze w Nałęczowie, z dwuletnią przerwą.

Impreza odbędzie się 31 lipca (w niedzielę) w parku zdrojowym w Nałęczowie przy Starych Łazienkach od godz. 11.00 do 18.00. 

Tradycyjnie najważniejszym miejscem festiwalowym będzie wielki namiot, pod którym kilkudziesięciu lokalnych wystawców zaprezentuje lokalne wyroby. W programie Festiwalu przewidziano: promocję oraz sprzedaż wyrobów producentów i twórców lokalnych; występ na żywo muzyków i pieśniarzy lokalnych, prezentację producentów i ich wyrobów na festiwalowej scenie, pokazy kulinarne oraz losowanie upominków składających się z produktów lokalnych i nie tylko. 

Festiwal jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Patronat Honorowy: Starosta Puławski Danuta Smaga

Patronat medialny: TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Impuls

Organizator Festiwalu: Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”.

X Festiwal Produktu Lokalnego

Powrót
`