Aktualności

Tour de Pologne 30 lipca przejedzie przez nasz powiat

TdP2022
Data publikacji: 26 lipca 2022
W sobotę 30 lipca 2022 r. przez Powiat Puławski przebiegać będzie pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tego dnia peleton przemknie przez Gminę Kazimierz Dolny, Wąwolnica oraz Nałęczów.

W Kazimierzu Dolnym na kolarzy czekać będą dwie premie - Premia Specjalna na ul. Lubelskiej oraz Premia Górska IV kat. na ul. Wylągi, z kolei w Nałęczowie na wysokości „Starych Łazienek” zawodnicy powalczą o punkty na Premii Lotnej.

Już dziś zapraszamy Was do czynnego udziału na trasie 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Wspólnie przeżyjmy wielkie emocje, które niesie ze sobą największa, cyklicznie organizowana impreza sportowa w naszym kraju.

W związku z tym wydarzeniem powstaną również czasowe utrudnienia w ruchu. Organizatorzy przewidują, że kolarze do naszego powiatu wjadą ok. 15:00, a gminę Nałęczów opuszczą po ok. 1,5 godziny.

fot. LangTeam


Burmistrz Kazimierza Dolnego poinformował o zamknięciu ul. Lubelskiej oraz parkingu przy niej się znajdującego – czytamy w komunikacie na stronie kazimierz-dolny.pl

Ze względu na przejazd wyścigu oraz usytuowanie premii Specjalnej na ul. Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym z parkingu znajdującego się przy tej ulicy dnia 30 lipca 2022 r. (SOBOTA) MUSZĄ ZOSTAĆ USUNIĘTE WSZYSTKIE SAMOCHODY.

Apelujemy do mieszkańców by do piątku 29 lipca usunęli swoje auta z terenu ul. Lubelskiej oraz poinformowali o zaistniałej sytuacji swoich gości.

Auta pozostawione na parkingu w dniach 29-30 lipca ZOSTANĄ ODHOLOWANE.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed lub po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

 

Powrót
`