Aktualności

PPNT zaprasza na "Noc Innowacji"

Noc Innowacji w PPNT
Data publikacji: 19 października 2022
„Noc Innowacji” wpisuje się w obchody największej inicjatywy edukacyjno-technologicznej w Polsce – Digital Festival, w ramach której, tak jak co roku najnowocześniejsze uczelnie, parki technologiczne, firmy oraz instytucje naukowe po zmroku otworzą drzwi swoich laboratoriów i sal badawczych.

W ramach tej Nocy (22 października) w PPN-T odbędą się wyjątkowe pokazy chemiczne realizowane przez Studenckie Koło Naukowe Chemików "Bioaktywni" UMCS: „Jak efektownie wywołać dżina z butelki, stworzyć smoczą krew oraz zobaczyć chemicznego kameleona". Ponadto, zaplanowano barwne doświadczenia oraz warsztaty z wyrobu kosmetyków, na których stworzyć będzie można mydełka glicerynowe, kremy do rąk oraz czekoladowe balsamy do ust. Na warsztaty z zakresu wyrobu kosmetyków będą prowadzone zapisy przy wejściu – decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc na jeden warsztat – 20 osób. Dla zainteresowanych przewidziane są trzy wejścia z pokazami chemicznymi o godzinie 18:40, 19:20, 20:10 i dwa wejścia warsztatowe 19:00 i 20:00.

Dla osób zapracowanych przygotowano z kolei warsztaty fizjoterapii zorganizowane wraz ze studentami Koło Naukowe Fizjoterapii UMCS.

"Noc Innowacji" wzbogaci również pokaz zorganizowany przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, dla której PPNT na kilkanaście najbliższych miesięcy będzie pełnił rolę nowej siedziby.

Ponadto firmy zlokalizowane na ternie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego otworzą swoje drzwi. I tak istnieje niepowtarzalna okazja zobaczenia Farmy Wertykalnej Vertigo Farms, obserwacji pracy maszyn i laserów w Firmie JG Group. Posłuchania o nowych technologiach zastosowanych w przemyśle. Odwiedzenia ultranowoczesnego Puławskiego Centrum Weterynaryjnego. Posłuchać będzie można bicia serca na ultraczułych aparatach Firmy Brael oraz zwiedzić na co dzień niedostępne laboratoria Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Nowych Syntez Chemicznych – Laboratorium Tworzyw Biodegradowalnych i Laboratorium Związków Biologicznie Aktywnych. Ponadto będzie można zakupić i spróbować wyjątkowych kosmetyków firmy Lov Organic i zapoznać się z tajnikami nowych technologii w żywieniu Firmy Unistrat.

Te wyjątkowe pokazy i nocne warsztaty organizatorzy połączą z wiedzą ekspertów.

PPNT przygotował wyjątkowy wykład: „O tworzeniu klimatu innowacji, doskonałości technicznej i dyscypliny kosztowej w warunkach firmy rodzinnej” ubarwiony wyhodowanymi tam kwiatami JMP Flo'wers. Wykład o godzinie 18:30. W „Noc Innowacji” będzie można również uczestniczyć w prelekcji wygłoszonej przez dr hab. Dorotę Zielińską, prof. SGGW w Warszawie, Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka, temat: „Bakterie w żywności – Czy mamy się ich bać?”. Wykład o godzinie 19:30.

Bez wątpienia ciekawym elementem będzie również możliwość zobaczenia uli i posłuchania jak żyje pszczoła murarka. Opowie o tym właściciel Firmy Osmia Future. Nowych pomysłodawców zainteresują porady z zakresu prawa patentowego udzielone poprzez specjalistów Urzędu Patentowego z Warszawy.

Tej nocy będzie można zobaczyć krótkie filmy i zapoznać się z możliwością jaką niesie technologia 3D na podstawie filmów nagranych przez Pana Adama Śmiałka. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa niezależnego fotografa - Krzysztofa Wójcika, od lat związanego z filmem i fotografią.

W tym dniu o godzinie 17:30 na parkingu przy Urzędzie Miasta Puławy będzie podstawiony autobus do dyspozycji osób chcących uczestniczyć w wydarzeniu. Powrót zaplanowany jest na godzinę 21.00.

Noc Innowacji

Powrót
`