Aktualności

Bieg i marsz nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY"

Bieg i marsz nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY"
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu i marszu nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY". Wydarzenie zaplanowaliśmy w sobotę 18 lutego 2023 roku. Startujemy spod wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Puławach, al. Królewska 19 o godz. 9:00, natomiast pakiety startowe będą wydawane w miejscu i dniu startu od godz. 7:30. Ze względów organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe na adres promocja@pulawy.powiat.pl w terminie do 14 lutego br. Organizatorem wydarzenia jest starosta puławski Danuta Smaga. Akcję wspierają: Komenda Powiatowa Policji w Puławach, Zespół Szkół nr 3 w Puławach - Oddział Przygotowania Wojskowego, Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór, Fundacja BezMiar, Multimedia Runners Puławy, Lubelski Bank Spółdzielczy.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie idei zwiększenia widoczności pieszych uczestników ruchu drogowego poprzez noszenie odblasków. Projekt jest inauguracją szerzej zaplanowanej akcji edukacyjno-informacyjnej obejmującej m.in. plakaty informacyjne, informacje medialne oraz spotkania w szkołach.

Bieg i marsz pozwoli nam także na zaprezentowanie niezwykle ciekawych terenów turystycznych powiatu puławskiego. Pobiegniemy i pomaszerujemy spod puławskiego Starostwa (al. Królewska 19), przez Park Czartoryskich i obszar koło Pałacu Marynki. Kolejno podążymy  ul. Kazimierską (około 400 m.) w kierunku południowym do ul. Kilińskiego, którą dotrzemy do ul. Zabłockiego aby z niej skręcić w drogę leśną. Leśnymi dróżkami, ścieżkami i malowniczymi lessowymi wąwozami po ok. 6 km. dotrzemy w okolice stacji narciarskiej w Parchatce -  stąd "nordicowcy" udadzą na posesję przy ul. Sybiraków 16 by odpocząć przy ognisku. Natomiast biegacze ruszą dalej, przebiegając jeszcze 5 kilometrową pętelkę, po której również trafią na wspólne ognisko.

Przygotowaliśmy także okolicznościowy konkurs dot. przestrzegania przepisów ruchu drogowego z atrakcyjnymi nagrodami, który zostanie przeprowadzony na miejscu. Po ognisku wracamy do Puław na własną rękę, istnieje także możliwość powrotu razem z organizatorami - pieszo lub truchtem. Całość trasy biegowej liczy 11 km, a marszowej 6,5 km. W zależności od kondycji uczestników będziemy dostosowywali przystanki.

Grupę biegową podzielimy na 3 zespoły umożliwiające pokonanie trasy w określonym tempie - kolejno ok. 5:30 - 5:45/km (prowadzący Paweł Nocek i Lilianna Jaworska), ok. 6.30 - 6:45/km (prowadzący Andrzej Wenerski i Tomasz Targoński) i powyżej 7:00/km (prowadzący Milena Latanowicz i Grażyna Kłopot). 

Grupę nordic walking poprowadzą Maciej Saran, Renata Niedochodowicz i Katarzyna Czopko-Noworolnik, a także Fundacja BezMiar.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety startowe zawierające szelki i gadżety odblaskowe. Zapewniamy także prowiant na ognisko. Zapisz się już dziś wysyłając maila na adres: promocja@pulawy.powiat.pl. W temacie napisz BIEG lub MARSZ, podaj także swoje imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz dobrowolnie preferencje żywieniowe (dieta mięsna czy wegetariańska). Osoby do 16 roku życia proszone są o udział w rajdzie wraz z opiekunem. Prosimy także o wysłanie skanu lub dostarczenie najpóźniej do dnia startu formularza zgłoszeniowego, oświadczenia o stanie zdrowia pozwalającym na udział w wydarzeniu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Osoby niepełnoletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w biegu/marszu. Wzory wymienionych formularzy są dostępne poniżej.

Dla wygody uczestników umożliwiamy przechowanie na czas wydarzenia depozytu ubraniowego. Depozyt będzie można złożyć w Starostwie Powiatowym w Puławach w dniu 18 lutego 2023 r. w godz. 7:30-8:45. Uczestnicy otrzymają worek oznaczony numerem. Worek z depozytu będzie można odebrać tylko na podstawie otrzymanego w punkcie depozytowym numeru. W przypadku zgubienia przez uczestnika numeru depozytowego, organizator jest zwolniony z odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Osoby pozostawiające w depozycie przedmioty wartościowe oraz dokumenty robią to na własną odpowiedzialność, organizator nie ponosi za nie odpowiedzialności. Odbiór depozytu będzie możliwy na mecie – Parchatka ul. Sybiraków 16.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Starostwa: Andrzej Wenerski, tel. 81 886 12 03 oraz Katarzyna Czopko-Noworolnik tel. 81 886 11 38.

Do zobaczenia na trasie, zmęczenie i dobra zabawa gwarantowane!

Ikona pdfREGULAMIN BIEGU I MARSZU NORDIC WALKING PUŁAWY – PARCHATKA „BĄDŹ WIDOCZNY – BĄDŹ BEZPIECZNY”, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [311.69 KB]

Ikona pdfZAŁĄCZNIK NR 1, 2, 3 DO REGULAMINU WYDARZENIA DOT. UCZESTNIKA PEŁNOLETNIEGO - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA, ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [201.62 KB]

Ikona pdfZAŁĄCZNIK NR 4, 5, 6 DO REGULAMINU WYDARZENIA DOT. UCZESTNIKA NIEPEŁNOLETNIEGO - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA, ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [202.50 KB]

Ikona zipBIEG plik GPX, plik: Rozszerzenie: zip, Rozmiar: [58.19 KB]

Ikona zipMARSZ NORDIC WALKING Plik GPX, plik: Rozszerzenie: zip, Rozmiar: [48.12 KB]

Starosta puławski zaprasza na bieg i marsz nordic walking Bądź widoczny - bądź bezpieczny start 18 lutego 2023 r. godz.9:00 Starostwo Powiatowe w Puławach, zapisy mailowe do 14 lutego

Trasa biegu BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY

Trasa marszu

Starosta puławski i Komendant powiatowy Policji w Puławach zachęcają do noszenia odblasków Bądź widoczny - bądź bezpieczny

Powrót
`