Aktualności

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZS3 w Puławach

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZS3 w Puławach
Data publikacji: 01 lutego 2023
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach w której prowadzony jest Oddział Przygotowania Wojskowego mają już możliwość korzystania z wirtualnej strzelnicy zrealizowanej dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach programu „Strzelnica w powiecie”.

Wczoraj starosta Danuta Smaga, wicestarosta Leszek Gorgol, radna Rady Powiatu Puławskiego Małgorzata Górska-Lenartowicz w towarzystwie przedstawicieli służb mundurowych oraz dyrektora i pracowników ZS3 oficjalnie oddali obiekt do użytku.

Inwestycja powstała w celu zdobycia umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym jej obsługi manualnej oraz rozwijania umiejętności strzeleckich wśród społeczeństwa. Uruchomienie strzelnicy w ZS3 jest także dopełnieniem kompleksowego zagospodarowania terenu wokół szkoły, w ramach którego w ubiegłym roku powstał obiekt sportowo-obronny wraz z torem przeszkód wykorzystywanym na potrzeby szkolenia młodzieży w Oddziałach Przygotowania Wojskowego. To kolejny krok do wzbogacenia oferty edukacyjnej Zespołu Szkół nr 3 w Puławach.

Wirtualna strzelnica

Otwarcie strzelnicy w ZS3 w Puławach

Powrót
`