Aktualności

Pacemakerzy Biegu Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY"

Biegacze
Data publikacji: 03 lutego 2023
Sześciu pacemakerów/przewodników poprowadzi uczestników i pomoże im przebiec Bieg Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY". Zapraszamy do poznania naszej ekipy zająców jeszcze przed biegiem. Grupę biegową podzielimy na trzy zespoły umożliwiające pokonanie trasy w określonym tempie. Pierwszy zespół w tempie ok. 5:30 - 5:45/km poprowadzą Paweł Nocek i Lilianna Jaworska, drugi z prędkością ok. 6.30 - 6:45/km - Andrzej Wenerski i Tomasz Targoński i trzeci powyżej 7:00/km Milena Latanowicz i Grażyna Kłopot.

Paweł Nocek ukończył Ultramaraton Bieszczadzki na dystansie 52 km, wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem , w butach biegowych zdobył Śnieżkę. Biega po asfalcie, piasku, leśnych ścieżkach, górskich i błotnistych szlakach. Jednak najchętniej zapuszcza się w nasze lessowe wąwozy. Aktywnością i zdrowym trybem życia stara się „zarażać” rodzinę, znajomych i przyjaciół.

Paweł Nocek

Pasja do biegania Lilianny Jaworskiej zrodziła się 11 lat temu. Dużo radości sprawia jej bieganie na długich dystansach. Lilianna  przebiegła maratony w Wilnie, Warszawie i Krakowie. Bliski jej sercu jest Bieg Szlak Trafił, gdzie w trakcie 56 km przemierzamy przez nasze malownicze wąwozy. Przez ponad dekadę wzięła udział w wielu biegach w naszym powiecie i kraju.

Lilianna Jaworska

Andrzej Wenerski kieruje wydziałem w puławskim Starostwie ze sportem w nazwie, więc biegać musi :-). Na swym koncie ma ukończone m.in. Zimowy Maraton Bieszczadzki, Etapową Zimową Triadę na dystansie 46 km, bieg Szpurt w ramach Ultramaratonu Nadbużańskiego, półmaratony Chmielakowy, Bieg Zielonych Sznurowadeł i Bieg Szlak Trafi. Jest miłośnikiem turystyki górskiej i biegów terenowych. Trenuje w amatorskiej drużynie Multimedia Runners Puławy.

Andrzej Wenerski

Biegowa przygoda Tomasza Targońskiego zaczęła się około 10 lat temu. Należy do puławskiej grupy biegowej "Ekipa", z którą trenuje weekendowe wybiegania pod okiem lokalnego ultramaratończyka Grzegorza Weremki. Biegi Tomka to między innymi: Cztery Dychy do Maratonu, Bieg Szlak Trafi i Lament Świętokrzyski. Dodatkowo Tomasz jest miłośnikiem kolarstwa.

Tomasz Targoński

Milena Latanowicz i Grażyna Kłopot to członkinie amatorskiej drużyny biegowej Multimedia Runners Puławy. Ukończyły między innymi Bieg Szlak Trafi na dystansie 57 km, Bison Ultra Trial 50, Bison Ultra Trial 35, Etapową Zimową Triadę i wiele półmaratonów. Są miłośniczkami biegów terenowych, a zwłaszcza trasy BST 7. Wspólnie organizują damskie wybiegania i spacery. Biegaczy, których poprowadzi Milena z pewnością ucieszy fakt jej umiejętności fizjoterapeutycznych :-).  

Milena Latanowicz i Grażyna Kłopot

Fotografie pochodzą z archiwum biegaczy.

Powrót
`