Aktualności

O biegu i marszu nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY" na antenie Radia Impuls

O biegu i marszu nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY" na antenie Radia Impuls
Data publikacji: 07 lutego 2023
Zachęcamy do wysłuchania radiowej rozmowy na temat planowanego 18 lutego Biegu i marszu nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY".

Już dziś w audycji z cyklu "Co_w_regionie.pl" wystąpią: Starosta Puławski Danuta Smaga, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Puławach Maciej Saran, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Puławach kom. Ewa Rejn-Kozak, mł. asp. Paweł Gral z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Puławach oraz Paweł Nocek - jeden z pacemakerów Biegu Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY", który wspólnie z Lilianną Jaworską poprowadzi pierwszą grupę i pomoże uczestnikom pokonać trasę biegu w tempie ok. 5:30-5:45/km. Wywiad poprowadzi redaktor Joanna Czajkowska.

Bieg jest jednym z elementów zainicjowanej przez starostę Danutę Smagę akcji “Bądź widoczny - bądź bezpieczny” której celem jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z odblasków. Pamiętajmy, że dzięki nim, widoczność pieszego na drodze po zmroku zwiększa się kilkukrotnie - z 30 do nawet 150-200 metrów, a to znacząco wydłuża czas na reakcję kierowcy i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa pieszego. Ponadto, w ramach wspólnych działań prowadzonych z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Puławach odwiedzimy wiele szkół z terenu powiatu puławskiego, spotkamy się z uczniami i zachęcimy ich, aby od najmłodszych lat świecili przykładem.

Do zobaczenia na Biegu i marszu nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY", a już dziś ok. godz. 12.10 do usłyszenia na antenie Radio Impuls. Powtórka w sobotę po godz. 11.00.

Radio Impuls

Radio Impuls

Powrót
`