Aktualności

Kobieta Przedsiębiorcza - nowy konkurs marszałka województwa we współpracy ze starostami

Kobieta przediębiorcza
Data publikacji: 15 lutego 2023
„Kobieta Przedsiębiorcza” to nowa formuła konkursu organizowanego przez marszałka województwa lubelskiego we współpracy ze starostami. Projekt skierowany jest do kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju wsi. Nowa odsłona konkursu polega na wyszukaniu i wykonaniu potrawy ściśle związanej z regionem lubelskim, o przynajmniej 25-letniej recepturze. Przepisy powinny znajdować się w starych książkach kucharskich lub domowych zeszytach z przepisami kulinarnymi, a wybrane potrawy powinny spełniać kryteria wpisania na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs będzie miał charakter dwuetapowy - etap powiatowy wstępnie przewidzieliśmy na 23 kwietnia 2023 r. Spotkanie inaugurujące przedsięwzięcie odbyło się wczoraj (14.02.2023) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Z poszczególnymi starostami spotkali się członek zarządu województwa Zdzisław Szwed oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej. Samorząd powiatowy reprezentowali starosta puławski Danuta Smaga i kierownik Andrzej Wenerski.

Konkurs będzie miał charakter etapowy.

I etap to półfinały, które odbędą się w każdym z 20 powiatów województwa lubelskiego w terminie od kwietnia do lipca 2023 roku. Komisja konkursowa wyłoni laureatów I, II i III miejsca w każdym powiecie, co zagwarantuje przejście do finału konkursu oraz zdobycie nagrody rzeczowej:

  • I miejsce – wyjazd studyjny do Strasburga, gdzie laureaci zapoznają się z tajnikami produkcji produktów regionalnych i ich wprowadzania do sprzedaży,
  • II miejsce – porcelanowy serwis obiadowy,
  • III miejsce – porcelanowy serwis kawowy.

II etap, czyli finał, w którym wezmą udział laureaci półfinałów. Komisja konkursowa spośród 60 uczestników wybierze finalistów, którzy otrzymają nagrody rzeczowe:

  • I miejsce – 7 tys. zł,
  • II miejsce – 5 tys. zł,
  • III miejsce – 3 tys. zł,
  • a także 5 wyróżnień po 1000 zł.

Termin zgłoszeń upływa 31 marca 2023 r. Regulamin konkursu i karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.lubelskie.pl oraz www.lubelskie.ksow.pl. Informacje o konkursie można także uzyskać pod numerem telefonu: 81 441 68 73, 81 441 65 38 lub odnośnie etapu powiatowego 81 886 11 38.

Kobieta przedsiębiorcza - starosta z członkiem zarządu województwa

Kobieta przedsiębiorcza

Kobieta przedsiębiorcza

Powrót
`